HarmTex Kardinasalong osaleb 17.-19. oktoober Messil EHITUS JA SISUSTUS 2019

17-18. oktoober leiad HarmTex kardinasalongi messiboksis lisaks kardinadisaineritele ka tunnustatud ja suurte kogemustega sisearhitektid, kes üheskoos annavad TASUTA nõu nii kodu, kontori kui ka avaliku ruumi terviklikuks sisekujunduseks.

Neljapäev kell ‪12.00-17.00‬ – sisearhitekt, Airita Aim, Palazzo Interiors sisekujundusbüroo & kardinadisainer, Kadi Härma, HarmTex Kardinasalong

Reede kell ‪12.00-17.00‬ – sisearhitekt, Gea Grents, Palazzo Interiors sisekujundusbüroo & kardinadisainer, Kadi Härma, HarmTex Kardinasalong

Kuidas leida õiget värvi kardin – kas loodus võib siin lihtsaks abimeheks olla?

harmtex kangad
Harmtex kardinasalongi kangavalik

Sisekujundus on illusioon. Õigete valikutega võib ruum muutuda kas suuremaks või väiksemaks, soojemaks või külmemaks. Seda teame me juba ammu, kõik teavad! Kui me  aga õigeid valikuid teha ei suuda ja asetame kõrvuti mõned juhuslikud värvid, siis vahel tulemus meid rahuldab, aga vahel mitte. Tead, et midagi on valesti, aga mis nimelt?

Pealtnäha keeruline oskus on kindlasti lihtsam, kui me arvame. Pealegi saab seda kõike õppida värvidega mängides.

Kui sisekujundaja otsib, kuidas luua harmooniliselt toimiv keskkond, siis see ei tähenda, et kõik värvid peaksid toon-toonis olema ning ei tohiks olla mingeid kontraste. Vastupidi. Ka ühetoonilises ruumis on vaja aktsente ja värvilaike, et sellest igavus peletada. Vaadake ometi seda leevikest! Miks ei võiks ka selline värvivalik sobida kardina valikul? Kõik geniaalne on lihtne ja paistab, et loodus teab seda juba ammu. Tundub, et polegi muud vaja, kui vaadata looduses linde ja hakata ruumi kujundama!

28515024_10215455743336303_1185887248207559052_o
Pilt: Nele Graverson

 

1. Interjöör värvide sarnasusega või vastandvärvidega?

Harmoonilise värvigammaga ruumi võib luua paari-kolme värviringis üksteisega külgneva tooniga. Neid omavahel kombineerides tekib harmoonia, sest kasutame lähedasi värvitoone. Hea, kui kasutatavad värvid on ka sarnases küllastus- või heledusastmes. Samuti võib interjööri kujundada ka vastandvärvidest (nt sinine ja oranz), mida ka tihti tehakse. Tulemus saab olema samuti harmooniline. Tarvis on vaid kombineerida sobilik vastandvärv sobiliku värvivarjundiga.

colorwheel

Pilt: Google.com “Värviring”

Alloleval pildil on valitud värvideks värviringis üksteisega külgnevad toonid. Imeilus kevadvärske roheline ning tumekollane-kuldne sammal. Puutüve neutraalne hall/pruun lubab eelkõige rohelisel särada ning ega ka märkamatuks jää kollakas-kuldsed värvilaigud ja särtsakaks aksendiks olev rähn oma sulestikuga.

sisekujundaja rohelisega
Pilt: Nele Graverson

2. Leia sobivaid omakontraste

Vastandvärvide kontrastid võivad mõnikord aga tunduda liiga radikaalsed. Väiksema kontrasti, kuid harmoonilise tulemuse saab ka omakontrasti loomisega. Selleks tuleks asetada värviringile kolmnurk ja vaata, millised värvused jäävad nurkadesse.

harmtex kardinasalongTugevaima ja jõulisema kontrasti annavad punane, kollane ja sinine. Võib kasutada ka ruutu või ristkülikut või kombineerida värvitoonide erinevate heleduse või tumedusega varjundeid.

Kasutada saab ka heleda-tumeda kontrasti. Näiteks valge ja musta vastandust ja ka üksteisest küllalt kaugel olevad halliastmed mõjuvad samamoodi.

Samuti on võimalik kasutada ka sooja ja külma kontraste. Kõige üldisem on kollaste, oranzide ja punaste värvitoonide liigitamine soojadeks ning siniste, violetsete ja roheliste toonide nimetamine külmadeks. Soojad värvid tunduvad külma värvi taustal eriliselt lõõmavatena, jäävad silma ja meelde.

3. Aseta värvid hallile, mustale või valgele taustale

Hästi turvaline sisekujundusmeetod on värvide kombineerimine valge, halli või mustaga.  Kõige neutraalsem on värvide taustaks keskmine hall, ta seob värve omavahel ning samal ajal pehmendab neid. Must taust võimendab värvide erksust ja soojad värvid säravad ta kõrval eriliselt. Valgel taustal aga näivad külmad toonid tihedamad ja intensiivsemad.

Pilt: Nele Graverson
Pilt: Nele Graverson

4. Jälgi tasakaalu

Aga, kui palju värvi on hea ja miks ei võiks seda olla rohkem? Selleks, et harmoonia oleks täiuslik, peavad pinnad olema omavahel tasakaalus. Kas järgida kuldlõike reeglit või arvestada 1/3-2/3? Jah, mõlemad toimivad. Heade proportsioonide näiteks on kuldlõike reegel: 3/5=5/8 ehk väiksem osa suhtub suuremasse nii nagu suurem kogu tervikusse. Kui jälgida seda kunstis kasutatavat põhimõtet ka sisekujunduses, ei saakski nagu eksida? Eriti kontrastsete lahenduste loomisel tuleb jälgida, et valitaks välja domineeriv värv.  Siinjuures tuleb silmas pidada, et domineerib see, mis on kõrgeima kvaliteediga või keskel või mida on palju.

Soovid oma interjööti õiget tooni kardinaid? Kirjuta HarmTex’i

 

 

 

Kuidas Harmtex salong kardinaga soojust tuppa toob?

Meie laiuskraadil on oluline püüda tubadesse võimalikult palju päevavalgust, samas võivad aknast tulvav liiga ere päike ja möödujate pilgud siiski elanikes ebamugavust tekitada. Enamasti vajatakse funktsionaalseid aknakatteid, mis lasevad läbi piisavalt valgust, kuid tagavad privaatsuse ja varjavad ruume liigse päikese eest. Oleks tore, kui nad aitaksid ka tuba soojana hoida. On see võimalik?

Otsi sobivat mudelit Harmtex salongi ruloo ja voldikkardinate valiku hulgast.

RULOO on hea valik, kui otsid minimalistlikku ja vähe ruumi võtvat kardinat, mis sobib nii kontorisse kui koju.

voldikkardinad Harmtex
Pilt: Pinterest.com
 • Ruloo sobitub probleemideta minimalistlikku interjööri, kuna kokkurullituna akna ees on ta  praktiliselt märkamatu.
 • Harmtex salongist saab tellida suuri ruloosid,  mille laius on maksimaalselt 200 cm, kõrgus 300 cm.

Harmtex salongis pakutakse ruloo valmistamiseks väga suurt värvivalikut tekstiile ning olemas on nendega või aknaraami materjaliga harmoneeruvad ruloomehhanismi  komponendid ja rulooketid. Vali värv kas seina või kanga järgi.

Harmtex salongist tellitud ruloode tegemisel kasutatakse päikese peegeldamiseks ja pimendamiseks erinevat ruloomaterjali:

 • Naturaalsed materjalid – bambus jt,
 • läbipaistvad tekstiilid, mis sobivad päikese varjutamiseks;
 • poolpimendavad tekstiilid, mis lasevad valgust läbi, vaade väljast sisse on takistatud;
 • pimendavad tekstiilid, mis ei lase valgust läbi, tuba on pime, kuid valgust võib kumada ruloo külgedelt;
 • termopimendavad tekstiilid hõbedase tagaküljega, mis teevad toa pimedaks ja valgust läbi ei lase. Termokangad aitavad  päikesesooja või talvekülmust tagasi peegeldada ja toatemperatuur jääb stabiilseks;
 • screen – hõreda koega tekstiiilkangas, millest tehtud ruloo sobib eelkõige  kasutamiseks päiksepoolsetes ruumides. Koestruktuuri tõttu on kardin läbipaistev ning laseb valguse sisse, aga kaitseb päikesekiirguse ja liigse soojuse eest.
 •  

  VOLDIK- ehk PLISSEERKARDIN  sobitub erikujuliste akendega ja loob ruumis hubasema mulje.

  Voldikkardina omapäraks on võimalus avada aknakatet nii alt kui ülevalt ning paigutada kardin just sellisele kõrgusele, kuhu parajasti tarvis. Tänu sellele saab valguse hulka vastavalt päikese kõrgusele reguleerida.

  voldikkardin harmtex
  Pilt: Pinterest.com

  Voldikkardinatele pakutakse Harmtex kardinasalongis erineva disainiga kangaid ja nendega kokku sobivaid profiile.

  Harmtex voldikkardin profiilid
  Voldikkardina profiili värvid

  Uudne voldikkardin on põnevate võimalustega:

  • Voldikkardinat on võimalik paigaldada erikujulistele, nii kolmnurksetele, ümaratele kui ka igasugustele muudele mittestandartse kujuga akendele.
  • Voldikkardinat on võimalik paigaldada aknaraami sisse aga ka peale.
  • Harmtexi salongist tellitavate voldikkardinate maksimaalne laius on 130 cm, kõrgus 220 cm.
  • Harmtexi salongis pakutavaid voldikkardinaid reguleeritakse käepidemest,  puuduvad rippuvad nöörid ja ketid ning kardin on turvaline lastele ja lemmikloomadele.
  • Voldikkardina kangasse on pressitud püsivad voldid, mis aitavad kangast kokku voltida ning kui kardin on avatud, kaunistavad tuba. Kerge ja struktuurne kardin mõjub toas hubasemalt kui sirge ruloo.
  • Kahe kangaga voldikkardin võimaldab üheaegselt kasutada kahest erinevast materjalist või erinevat värvi kangast, näiteks ülemine pool läbipaistvast, alumine pimendavast kangast. Nii saab seda kasutada  kahesüsteemsena: päeval tõmmatakse ette läbipaistev pool, õhtul pimendav kardinaosa. 

   Telli voldikkardin siit, Harmtex kodulehel oleva tellimisvormi kaudu

 • Ja kuidas siis Harmtexi pakutava kardinaga soojus tuppa tuleb?

  Teie soovil kasutame voldikkardinate tegemisel spetsiaalset termokangast. Kangas on kahepoolne ning kahe kangakihi vahele jäävad meekärjetaolised õhukambrid. Kärgedes olev õhk on väga hea soojusisolaator. Nii on voldikkardinaga ruumis temperatuur stabiilne ja ei sõltu palju sellest, milline on ilm väljas.

  Soovid kärjekangaga voldikkardinat?  Kirjuta Kadile, milline on su aken. 

 

Kardinad nagu sisekujunduse huulepulk. Eesti Ekspress, moodne kodu, 29. november, 2017.

Harmtexi kardinad sisustusajakirjade lipulaevas !

SKM_C224e17113009130

Kvaliteetsed Harmtexi kardinad leiad suvepealinnast ja facebookist 

Küsimuste küsimiseks ja tellimuse esitamiseks võta meiega ühendust SIIT

Vaata siit, mis värvi on kardinad ja dekoratiivpadjad 2018 aastal! Seejärel tule ja uudista, kas ka HarmTex kardinasalongist leiad sarnases toonis kangaid! Kohtume Pärnus, Rüütli 29.

Harmtexi kardinasalongis ootavad 2018. aasta trendivärvid.

Kollane ja türkiis on särtsakas algus kollase koera aastale.

Sinine, valge ja punane sobivad kokku merelinnaga, kuid mõjuvad julge ja luksusliku kombinatsioonina ka kõigis teistes kohtades.