Voldikkardinad (plisseerkardinad)

Harmtex salongist saab voldikkardinaid kliendi soovitud mõõtudes ja materjalist.

Voldikkardina materjaliks pakume nii läbipaistvaid, poolpimendavaid kui ka pimendavaid tekstiile. Materjalide toone on nii pastelsed kui ka neutraalsed ning samuti ka värvikirevaid. Suure kangavalikuga on võimalik disainida erinevaid interjööre.

Pilt: Pinterest.om
Pilt: Pinterest.com

Mõned näited HarmTex salongi poolpimendavate volikkardinate materjalidest:

 • Kõige lihtsam materjal on mõlemalt küljelt ühte värvi ja matt kangaga. Sõltuvalt värvitoonist peegeldavad need tagasi kuni 57% UV kiirgust. 
 • Metallik-kangas on kergelt sätendav, pigem matt kui läikiv, mõlemalt küljelt sama värvi ning peegeldades tagasi kuni  65% UV kiirgust.
 • Säravate triipudega kangas on ühelt poolt matt, teiselt poolt sõltuvalt värvitoonist metalse või pärlja läikega. Hästi kerge kangas, kuid sellest hoolimata varjab valgust hästi ja lisaks peegeldab UV kiirgust tagasi kuni  60%.
 • Kortsukangas näeb välja nagu vahatatud jaapani siidipaber. Olles kõige kergem materjal pakutavate hulgas, peegeldab tagasi siiski kuni 52% UV kiirgust. Sellele kangale pakutakse ka täiendust, mille sisekülg on matt ja väliskülg on töödeldud pärlendavaks. Töötlus tõstab ta UV kiirguse peegeldamisvõimet kuni 60%-ni.
 • Meekärje-nimeline  kangas on kahepoolne, välisküljelt jääb näha pehme valge pind, sisemine külg värviline ja matt. Kahe kangakihi voltide vahele tekivad meekärje-kujulised õhukambrid, mis stabiliseerivad temperatuuri. Sellisel kardinal ei ole vertikaalseid nööre ega auguridasid näha

Mõned näited HarmTex salongi pimendavate volikkardinate materjalidest:

 • Kõige suuremat pimendamisefekti andev kangas on toapoolselt küljelt matt, tagumiselt küljelt valge või sama värvi, ning peegeldab tagasi kuni 75% UV kiirgust.
 • Meekärje-nimeline  kangas on kahepoolne, kanga tagumine külg vooderdatud alumiiniumiga. Kahe kangakihi voltide vahele tekivad meekärje-kujulised õhukambrid.  Alumiiniumtöötlus teeb sellest  hea soojusjuhi ja ka pimendava kardina. Kärjeline struktuur aitab reguleerida ruumi temperatuuri: kärgedes paiknev õhk on hea soojusisolaator. Sellisel kardinal ei ole vertikaalseid nööre ega auguridasid näha ja seepärast sobib see ka ideaalselt pimendavaks kardinaks.

Kangaste kasutamisel tavapärastes tingimustes kestavad nende kasulikud omadused vähemalt 4 aasta jooksul kõrgena ning ei vähene oluliselt ka peale seda.

Harmtex salongi voldikkardinate profiilid

Kuna voldikkardina materjali – ja värvivalik on väga lai, siis ka kardina toeks olevaid profiile saab valida 13nes erinevas toonis.

Voldikkardina profiili värvid
Voldikkardina profiili toonid

Miks voldikkardin ehk plisseerkardin hea on?

 • Voldikkardinat on võimalik paigaldada erikujulistele, nii kolmnurksetele, ümaratele kui ka teistele mittestandartse kujuga akendele.
 • Voldikkardina kangasse on pressitud püsivad voldid, mis aitavad seda kokku voltida ning kui kardin on avatud, kaunistavad tuba.  Kerge ja struktuurne kardin mõjub toas hubasemalt ja pehmemalt kui sirge ruloo.
 • Voldikkardinat on võimalik paigaldada aknaraami sisse aga ka peale.
 • Voldikkardinat saab avada ülevalt või alt ning tänu sellele saab avada aknast ülemise poole, kust tuleb sisse rohkem valgust, ja jätta varjatuks näiteks tänavapoolse kõrguse.
 • Harmtexi salongis pakutavaid voldikkardinaid reguleeritakse käepidemest,  puuduvad rippuvad nöörid ja ketid.
 • Voldikakardinat on võimalik valmistada ka kahe kangaga, mis võimaldab üheaegselt kasutada kahte erinevat materjali, näiteks ülemine pool läbipaistev, alumine pimendav. Nii on hea kasutada päeval läbipaistvat poolt ja õhtul (või valgetel suveöödel) pimendavat kardinaosa.
 • Harmtexi salongist tellitavate voldikkardinate maksimaalne  laius on 130 cm, kõrgus 220 cm. Laiemate akende puhul tuleks kardina mitme osalisena.

image001