Ka luksuskorter, mis nägi aastaid tagasi välja uus ja moodne, vajab mõne aja möödudes värskenduskuuri.

Halona Disainistuudio / Lebell sisearhitektide Piret Naaber ja Kadi Tallermo käe all läbisidki mõni aeg tagasi värskenduskuuri kaks Tallinna luksuskorterit: 109,4m2 suurune 3-toalinekorter vanalinnas ja 4-toaline Penthouse Tallinna äärelinnas, kus pinda kokku 155m2. Sobivate aknakatete leidmiseks kaasati partnerina kvaliteetsete kardinalahenduste pakkujana tuntud Harmtex Kardinasalong

3-toaline lukskorter Vanalinnas 

3-toaline ja 109,4m2 suurune korter vanalinnas on ühele noorpaarile Eestis viibimise koduks. Kliendi poolt antud lähteülesandeks oli minimalistlikus stiilis avar ja hubane interjöör, kust kaunist vanalinna panoraami nautida. Funktsionaalsuse mõttes kasutavad omanikud korterit nii puhkamiseks kui töötamiseks.

Kardinatega saab väga palju ruumi õhkkonda mõjutada, kui leida üles need õiged kangad ja toonid. Harmtexi disaineri Kadi Härma ülesandeks oli leida kõikidesse ruumidesse õiged – sobiva tegumoe, tooni, tekstuuri ja langevusega – aknakatted, mis ühelt poolt säilitaksid ilusa vanalinnavaate, aga samas annaks juurde hubasust ja võimaldaks magamistoa ning külalistetoa ööseks pimedamaks muuta. Kõige suuremaks väljakutseks kujunes selles korteris kardinapuu sobitamine suurte ja ebaühtlaselt paiknevate radiaatoritega. Tulemusi näed allolevatel fotodel (autor Helis Mahmastol).

Penthouse 4-toaline korter

Akende pinda oli 155m2 korteris palju ning olemasolevad lamellkardinad elutoas tekitasid koos metallist ja traadist trepipiirdega kontorliku õhkkonna. Suured ja kõrged aknad tingisid päikselistel päevadel ka nende pideva kasutamine, mistõttu oli päevavalguse tuppa pääsemine takistatud.

Harmtex Kardinasalongi disainer lahendas olukorra screenkangast motoriseeritud ruloodega, mis ei muuda ruumi pimedamaks ega piira ka vaadet, ent hoiavad kinni 95% UV-kiirtest. Screenrulood paigaldati ka kodukontori tuppa.

Aknakatted vahetati välja kõigis ruumides ning lisati ka sauna eesruumi ja terrassile. Terrassile paigaldati spetsiaalsed õuekardinad, et muuta hubasemaks seal asuv jooganurgake.

Loe lisaks, kuidas lahendasid sisekujundajad mööbli paigutuse ja stiiliga seotud väljakutsed.

Täispikka artiklit saad lugeda iNkodu.ee lehel.

Fotod: @helismahmastol
A: Inkodu.ee (J. Rohtsalu; K. Viksne)