Meie laiuskraadil on oluline püüda tubadesse võimalikult palju päevavalgust, samas võivad aknast tulvav liiga ere päike ja möödujate pilgud siiski elanikes ebamugavust tekitada. Enamasti vajatakse funktsionaalseid aknakatteid, mis lasevad läbi piisavalt valgust, kuid tagavad privaatsuse ja varjavad ruume liigse päikese eest. Oleks tore, kui nad aitaksid ka tuba soojana hoida. On see võimalik?

Otsi sobivat mudelit Harmtex salongi ruloo ja voldikkardinate valiku hulgast.

RULOO on hea valik, kui otsid minimalistlikku ja vähe ruumi võtvat kardinat, mis sobib nii kontorisse kui koju.

 • Ruloo sobitub probleemideta minimalistlikku interjööri, kuna kokkurullituna akna ees on ta  praktiliselt märkamatu.
 • Harmtex salongist saab tellida suuri ruloosid,  mille laius on maksimaalselt 200 cm, kõrgus 300 cm.

Harmtex salongis pakutakse ruloo valmistamiseks väga suurt värvivalikut tekstiile ning olemas on nendega või aknaraami materjaliga harmoneeruvad ruloomehhanismi  komponendid ja rulooketid. Vali värv kas seina või kanga järgi.

rulood
Ruloo

Harmtex salongist tellitud ruloode tegemisel kasutatakse päikese peegeldamiseks ja pimendamiseks erinevat ruloomaterjali:

 • Naturaalsed materjalid – bambus jt,
 • läbipaistvad tekstiilid, mis sobivad päikese varjutamiseks;
 • poolpimendavad tekstiilid, mis lasevad valgust läbi, vaade väljast sisse on takistatud;
 • pimendavad tekstiilid, mis ei lase valgust läbi, tuba on pime, kuid valgust võib kumada ruloo külgedelt;
 • termopimendavad tekstiilid hõbedase tagaküljega, mis teevad toa pimedaks ja valgust läbi ei lase. Termokangad aitavad  päikesesooja või talvekülmust tagasi peegeldada ja toatemperatuur jääb stabiilseks;
 • screen – hõreda koega tekstiiilkangas, millest tehtud ruloo sobib eelkõige  kasutamiseks päiksepoolsetes ruumides. Koestruktuuri tõttu on kardin läbipaistev ning laseb valguse sisse, aga kaitseb päikesekiirguse ja liigse soojuse eest.

VOLDIK- ehk PLISSEERKARDIN  sobitub erikujuliste akendega ja loob ruumis hubasema mulje.Voldikkardina omapäraks on võimalus avada aknakatet nii alt kui ülevalt ning paigutada kardin just sellisele kõrgusele, kuhu parajasti tarvis. Tänu sellele saab valguse hulka vastavalt päikese kõrgusele reguleerida. Voldikkardinatele pakutakse Harmtex kardinasalongis erineva disainiga kangaid ja nendega kokku sobivaid profiile.

Uudne voldikkardin on põnevate võimalustega:

 • Voldikkardinat on võimalik paigaldada erikujulistele, nii kolmnurksetele, ümaratele kui ka igasugustele muudele mittestandartse kujuga akendele.
 • Voldikkardinat on võimalik paigaldada aknaraami sisse aga ka peale.
 • Harmtexi salongist tellitavate voldikkardinate maksimaalne laius on 130 cm, kõrgus 220 cm.
 • Harmtexi salongis pakutavaid voldikkardinaid reguleeritakse käepidemest,  puuduvad rippuvad nöörid ja ketid ning kardin on turvaline lastele ja lemmikloomadele.
 • Voldikkardina kangasse on pressitud püsivad voldid, mis aitavad kangast kokku voltida ning kui kardin on avatud, kaunistavad tuba. Kerge ja struktuurne kardin mõjub toas hubasemalt kui sirge ruloo.

Kahe kangaga voldikkardin võimaldab üheaegselt kasutada kahest erinevast materjalist või erinevat värvi kangast, näiteks ülemine pool läbipaistvast, alumine pimendavast kangast. Nii saab seda kasutada  kahesüsteemsena: päeval tõmmatakse ette läbipaistev pool, õhtul pimendav kardinaosa. 

Telli voldikkardin siit Harmtex kodulehel oleva tellimisvormi kaudu

Ja kuidas siis Harmtexi pakutava kardinaga soojus tuppa tuleb?

Teie soovil kasutame voldikkardinate tegemisel spetsiaalset termokangast. Kangas on kahepoolne ning kahe kangakihi vahele jäävad meekärjetaolised õhukambrid. Kärgedes olev õhk on väga hea soojusisolaator. Nii on voldikkardinaga ruumis temperatuur stabiilne ja ei sõltu palju sellest, milline on ilm väljas.